SYYSKAUSI 2022

Ikurin Liikuntahalli

Maanantai

8.30-10.00 Aikuiset alkeet+jatko

16.25-17.25  Taito 1 ( 5-7.v)

17.25-18.25 Ninjagym 4-6.v

18.30-19.30 Telinevoimistelu nuoret

17.35-18.35 Taito 1 ( 8-10.v)

18.45-20.00 Taito 2 ( 9-12.v)

16.25-17.40 Trampoliini jatkoryhmä

17.45-18.45 Trampoliini alkeet 7-9.v

18.50-19.50 Trampoliini alkeet yli 10.v

18.10-19.10 Joukkuevoimistelukoulu 5-7.v

19.15-20.45 Joukkuevoimistelu aikuiset

17.00-18.00 Parkour yli 10.v

18.10-19.10 Parkour 7-9.v

19.15-20.15 Freegym yli 10.v

18.30-20.00 Arielit+Ruususet

17.30-19.30 Aurorat

19.30-21.00 Telinevoimistelu Jatko aikuiset

20.00-21.30 Aikuiset eliitti

Tiistai

20.00-21.30 Telinevoimistelu Jatko aikuiset

Keskiviikko

8.30-10.00 Aikuiset alkeet+jatko

16.30-17.15 Naperotemppu 3-5.v

17.25-18.25 Soveltava telinevoimistelu 7-9.v

18.35-19.35 Soveltava telinevoimistelu yli 10.v

16.35-17.35 Taito 1 8-10.v

17.40-18.40 Taito 1 5-7.v

17.30-18.45 Trampoliini jatkoryhmä

18.30-19.30 Joukkuevoimistelukoulu 8-12.v

16.20-17.35 Taito 2 6-8.v

17.40-18.40 Venäjänkielinen ryhmä

18.45-20.00 Taito 3

(16.30-20.10 Hakit)

19.30-21.00 aikuiset jatko+eliitti

18.00-19.30 aikuiset alkeet

Torstai

20.00-21.30 Eliitti aikuiset

Perjantai

16.30-17.30 Freegym 7-9.v

17.40-18.40 Parkour 7-9.v

18.50-19.50 Parkour yli 10.v

18.00-19.15 Taito 3

19.15-20.45 Aikuiset alkeet+jatko aikuiset

(16.00-19.00 Hakit)

Lauantai

10.00-10.45 Naperotemppu 3-5.v

10.45-11.30 Aikuinen-naperotemppu

10.50-11.50 Taito 1 5-7.v

11.55-13.10 Taito 2 6-8.v

13.15-14.15 Trampoliini alkeet 7-9.v

14.00-15.30 Aikuiset kaikki tasot

12.00-14.00 Aurorat

14.00-15.00 Venäjänkielinen ryhmä

Leinola / Sisu-halli

Maanantai

16.40-17.40 Taito 1 5-7.v

17.50-18.35 Naperotemppu 3-5.v

17.55- 18.55 Trampoliini alkeet 7-9.v

19.05-20.05 Trampoliini alkeet yli 10.v

18.45-20.00 Taito 2 9-12.v

18.45-20.15 Jasminet

Tiistai 

18.45-19.45 Trampoliini alkeet yli 10.v

16.30-17.30 Taito 1 5-7.v

17.35-18.35 Parkour 7-9.v

16.00-17.30 Jasminet

17.40-18.55 Taito 3

19.00-20.00 Telinevoimistelu nuoret

19.45-21.15 Telinevoimistelu aikuiset alkeet+jatko

16.30-17.30 Joukkuevoimistelukoulu 5-7.v

17.40-18.25 Satubaletti 3-5.v

18.30-19.30 Kilpa-aerobicin alkeisryhmä Sisubic 8-10v

18.35-19.35 Joukkuevoimistelukoulu 8-12.v

Keskiviikko

16.30-17.30 Trampoliini alkeet 7-9.v

18.35-19.35 Trampoliini alkeet yli 10.v

17.35-18.35 Freegym 7-9.v

19.35-21.05 Aikuiset alkeet+jatko

16.40-17.25 Naperotemppu 3-5.v

17.30-18.45 Taito 2 6-8.v

18.50-19.50 Taito 1 8-10.v

Torstai

17.25-18.25 Parkour 7-9.v

18.35-19.35 Parkour yli 10.v

17.30-19.00 Jasminet

17.00-18.00 Kilpa-aerobicin alkeisryhmä Sisubic 5-7v

17.45-19.00 Taito 3

19.00-20.15 Taito 2 9-12.v

19.00-20.15 Trampoliini jatko

Perjantai

16.45-18.00 Trampoliini jatko

18.00-19.00 Taito 1 5-7.v

19.00-20.00 Taito 1 8-10.v

Lauantai

11.00-11.45 Aikuinen-naperotemppu

15.00-17.00 Koko perhe liikkuu

11.30-13.30 Vapaaharkka

Sunnuntai

11.00-11.45 Aikuinen-naperotemppu

12.00-13.00 Ninjagym 4-6.v

13.00-14.00 Taito 1 5-7.v

15.00-17.00 Koko perhe liikkuu

17.15-18.45 Aikuiset alkeet+jatko

14.00-15.00 Trampoliini alkeet

Ratina

Tiistai

16.30-17.15 Aikuinen-naperotemppu

17:20-18:05 Naperotemppu

18:10-19:10 Taito 1 ( 5-7.v)

Torstai

16:30-17:15 Naperotemppu

17:20-18:35 Taito 2 (6-8.v)

18:35-19:35 Taito 1 ( 8-10.v)

KESÄKAUSI 2022

Ikurin Liikuntahalli

Maanantai

8.30-10.00 Aikuiset kaikki tasot

17.00-18.00 Telinevoimistelu 5-7.v

18.00-19.00 Telinevoimistelu-trampoliini-parkour  yli 8.v

18.30-19.00 Aikuiset kaikki tasot

Tiistai

17.00-18.00 Telinevoimistelu 8-10v

18.00-19.00 trampoliini 7-9v

19.00-20.00 trampoliini yli 10

Keskiviikko

8.30-10.00 Aikuiset kaikki tasot

16.30-17.15 Naperotemppu

17.15-18.15 JV koulu 5-8v

18.15-19.15 Telinevoimistelu yli 10v

18.30- 20 Aikuiset kaikki tasot

Perjantai 

17.30-18.30 Aikuiset kaikki tasot

Leinola / Sisu-halli

Maanantai

17.00-18.00 Telinevoimistelu 8-10v

18.00-19.00 trampoliini 7-9v

19.00-20.00 trampoliini yli 10

Tiistai 

17.00-18.00 Telinevoimistelu 5-7.v

18.00-19.00 Telinevoimistelu-trampoliini-parkour yli 8.v

19.00-20.30 Aikuiset kaikki tasot

Torstai 

16.30-17.15 Naperotemppu

17.15-18.15 JV-koulu 5-8v

18.15-19.15 Telinevoimistelu yli 10v

19.15-20.45 Aikuiset kaikki tasot

 

KEVÄTKAUSI 2022 10.1.-15.5.

Ikurin Liikuntahalli

Ikurin Liikuntahalli

Maanantai:   
 08:30 – 10:00Telinevoimistelu alkeet + jatko (aikuiset)
 16:20 – 17:35Trampoliinivoimistelu jatko yli 10.v
 16:30-17:30Telinevoimistelu taito 1 5-7v
 17:00-18:00Parkour yli 10v
 17:25-18:25Ninjagym 4-6v
 17:30-18:30Telinevoimistelu taito 1 8-10v
 17:45-18:45Trampoliini alkeet 7-9v
 18:10-19:10Parkour 7-9v
 18:10-19:10Joukkuevoimistelukoulu 5-7v
 18:30-19:15Nallepaini
 18:45-20:00Telinevoimistelu taito 2 9-12v
 18:50-19:50Trampoliini alkeet yli 10v
 19:15-20:45Joukkuevoimistelu aikuiset
 19:15-20:15Freegym yli 10v
 19:15-20:15Telinevoimistelu nuoret
 19:30-21:00Telinevoimistelu jatko aikuiset
 20:00-21:30Telinevoimistelu eliitti aikuiset

 

Tiistai:  
 20:00-21.30Telinevoimistelu jatko aikuiset

 

Keskiviikko:  
 08:30 – 10:00Telinevoimistelu alkeet + jatko (aikuiset)
 16:20-17:35Telinevoimistelu Taito 2 (6-8v)
 16:25-17:40Trampoliinivoimistelu jatko ( 7-9.v)
 16:30-17:15Annan ja Elsan Satubaletti
 16:30 – 17:15Naperotemppu (3-5v)
 16:35-17:35Telinevoimistelu Taito 1 (8-10v)
 17:25-18:25Soveltava telinevoimistelu (5-9.v)
 17:30-18:45Trampoliini jatkoryhmä ( yli 10.v)
 17:40-18:40Telinevoimistelu Taito 1 (5-7v)
 17:40-18:40Telinevoimistelu venäjänkielinen ryhmä
 18:00-19:30Telinevoimistelu alkeet (aikuiset)
 18:30-19.30Joukkuevoimistelukoulu (8-12v)
 18:35-19:35Soveltava telinevoimistelu (yli 10.v )
 18:45-20:00Telinevoimistelu Taito 3 
 19:30-21:00Telinevoimistelu jatko (aikuiset)

 

Torstai:  
 20:00-21.30Telinevoimistelu eliitti aikuiset

 

Perjantai:  
 16:30-17:30Freegym (7-9v)
 17:40-18:40Parkour (7-9v)
 18:00-19:15Telinevoimistelu Taito 3 
 18:50-19:50Parkour (yli 10v)
 19:15-20:45Telinevoimistelu jatko (aikuiset)

 

Lauantai:  
 10.00-10.45Naperotemppu (3-5v)
 10.45-11.30Aikuinen-naperotemppu
 10.50-11.50Telinevoimistelu Taito 1 (5-7v)
 11:55 – 13:10Telinevoimistelu Taito 2 (6-8v)
 12.00-13.00Trampoliini alkeet (7-9v)
 14:00 – 15:30 Telinevoimistelu alkeet + jatko + eliitti(aikuiset)
 14:00 – 15:00Venäjänkielinen ryhmä

 

Sisu-halli, Leinola

Maanatai:  
 16.40-17.40Telinevoimistelu taito 1 (5-7v)
 17:50-18:35Naperotemppu (3-5v)
 17:55-18:55Trampoliini alkeet (7-9v)
 18:45-20:00Telinevoimistelu taito 2 (9-12v)
 19:05-20:05Trampoliini alkeet (yli 10v)

 

Tiistai:  
 16.30-17.30Telinevoimistelu taito 1 (5-7v)
 16:30 – 17:30Joukkuevoimistelukoulu (5-7v)
 17:35 – 18:35Parkour (7-9v)
 17:40 – 18:25Satubaletti (3-5v)
 17:40 – 18:55Telinevoimistelu Taito 3
 18:35 – 19:35Joukkuevoimistelukoulu (8-12v)
 18:40 – 19:40Parkour (yli 10v)
 18:45 – 19:45Trampoliini alkeet (yli 10v)
 19.00-20.00Telinevoimistelu Nuoret ( 12-16.v)

 

Keskiviikko:  
 16:30-17:30Trampoliini alkeet (7-9v)
 16:40-17:25Naperotemppu (3-5v)
 17:30-18:45Telinevoimistelu taito 2 (6-8v)
 17:35-18:35Freegym (7-9v)
 18:35-19.35Trampoliini alkeet (yli 10v)
 18.50-19.50Telinevoimistelu Taito 1 (8-10v)
 19:35- 21:05Telinevoimistelu alkeet + jatko (aikuiset)

 

Torstai:  
 16.30-17.45 Telinevoimistelu Taito 2 (6-8.v)
 17.20-18.20Trampoliinivoimistelu alkeet ( 7-9.v)
 17:25 – 18:25Parkour (7-9v)
 17:44 – 19.00Telinevoimistelu Taito 3
 18:30 – 19:30Trampoliinivoimistelu jatko (yli 10.v)
 18:35 – 19:35Parkour (yli 10v)
 19:00 – 20:15Telinevoimistelu Taito 2 (9-12v)
 19:00 – 20:00Joukkuevoimistelukoulu (yli 10v)

 

Perjantai:  
 17:00-18:15Trampoliinivoimistelu jatko ( 7-9.v)
 18:00-19:00Telinevoimistelu taito 1 (5-7v)
 19:00-20:00Telinevoimistelu taito 1 (8-10v)

 

Lauantai:11.00-11.45Aikuinen-naperotemppu

 

Sunnuntai:  
 10:00-10:45Aikuinen-naperotemppu (1,5 – 5v)
 12:00-13:00Ninjagym 4-6v
 13:00-14:00Telinevoimistelu taito 1 5-7v
 14:00 -15:00Trampoliini alkeet yli 10v
 16:15-17.45Telinevoimistelu alkeet + jatko (aikuiset)

 

Ratina

Tiistai:  
 16:30 – 17:15Aikuinen naperotemppu (1,5 – 5v)
 17:20 – 18:05Naperotemppu (3-5v)
 18:10 – 19:10Telinevoimistelu taito 1 (5-7v)

 

Torstai:   
 16:30 – 17:15Naperotemppu (2-4v)
 17:20 – 18:35Telinevoimistelu taito 2 (6-8v)
 18:35 – 19:35Telinevoimistelu taito 1 (8-10v)