Harrasteryhmien harjoitusajat

kevät 2023

Ilmoittautuminen aukeaa syksyn ryhmäläisille ke 16.11. ja uusille harrastajille ma 21.11.

Lasten kevätkausi alkaa viikolla 3 ja päättyy viikolla 18 (paitsi maanantain ryhmillä viikolla 19).

Lapsilla ei ole harjoituksia talvilomaviikolla 27.2. – 5.3. eikä pääsiäisenä 7.4. –  10.4.


Aikuisten kevätkausi alkaa viikolla 1 ja päättyy viikolla 17.
Aikuisilla ei ole harjoituksia pääsiäisenä 7.4. – 10.4.

Ryhmien paikkatilanne on nähtävissä ilmoittautumissivulla: Ilmoittautuminen harrasteryhmiin – Tampereen Sisu

Ikurin Liikuntahalli

Maanantai, lapset

 

10.00-10.45 Aikuinen-naperotemppu (lapsi 1,5-3v)

16.25-17.25  Telinevoimistelu Taito 1 (5-7-v)

16.25-17.40 Trampoliini jatkoryhmä

17.00-18.00 Kilpa-aerobicin alkeisryhmä Sisubic (5-7-v) 

17.00-17.45 Ninjagym ryhmä 1 (4-6v)

17.25-18.25 Ninjagym ryhmä 2 (4-6-v)

17.45-18.45 Telinevoimistelu Taito 1 (8-10-v)

17.45-18.45 Trampoliini alkeet (7-9-v)

18.10-19.10 Joukkuevoimistelukoulu (5-7-v)

18.30-19.15 Naperotemppu (3-5v)

18.30-19.30 Parkour (7-9-v)

18.45-20.00 Telinevoimistelu Taito 2 (9-12-v)

18.50-19.50 Trampoliini alkeet (yli 10-v)

19.15-20.15 Freegym (yli 10-v)

 

Maanantai, aikuiset

 

8.30-10.00 Telinevoimistelu aikuiset alkeet, jatko + eliitti 

19.15-20.45 Joukkuevoimistelu aikuiset 

20.00-21.30 Telinevoimistelu aikuiset jatko + eliitti 

 

Tiistai, aikuiset

 

19.00-20.30 Telinevoimistelu aikuiset jatko 

 

Keskiviikko, lapset

 

16.20-17.35 Telinevoimistelu Taito 2 (6-8-v) 

16.30-17.15 Naperotemppu (3-5-v) 

16.35-17.35 Telinevoimistelu Taito 1 (8-10-v)  

17.25-18.25 Soveltava telinevoimistelu (n. 7-14-v) 

         18.30-19.15 Annan ja Elsan satubaletti (4-6-v)          

17.40-18.40 Telinevoimistelu Taito 1 (5-7-v) 

17.40-18.40 Venäjänkielinen ryhmä 

18.30-19.30 Joukkuevoimistelukoulu (8-12-v) 

18.40-19.55 Trampoliini jatkoryhmä 

18.45-20.00 Telinevoimistelu Taito 3 (harjoitukset keskiviikkoisin ja perjantaisin) 

 

Keskiviikko, aikuiset

 

18.00-19.30 Telinevoimistelu aikuiset alkeet 

19.30-21.00 Telinevoimistelu aikuiset jatko + eliitti 

 

Torstai, aikuiset

 

20.00-21.30 Telinevoimistelu aikuiset eliitti 

 

Perjantai, lapset

 

18.00-19.15 Telinevoimistelu Taito 3 (harjoitukset keskiviikkoisin ja perjantaisin) 

18.50-19.50 Parkour (yli 10-v) 

 

Perjantai, aikuiset

 

19.15-20.45 Telinevoimistelu aikuiset alkeet + jatko 

 

Lauantai, lapset

 

10.00-10.45 Naperotemppu (3-5-v) 

10.45-11.30 Aikuinen-naperotemppu 

10.50-11.50 Telinevoimistelu Taito 1 (5-7-v) 

11.55-13.10 Telinevoimistelu Taito 2 (6-8-v) 

13.15-14.15 Trampoliini alkeet (7-9-v) 

 

Lauantai, aikuiset

 

14.00-15.30 Telinevoimistelu aikuiset alkeet + jatko + eliitti

 

Leinola/Sisuhalli

Maanantai, lapset

 

16.40-17.40 Telinevoimistelu Taito 1 (5-7-v) 

17.50-18.35 Naperotemppu (3-5-v) 

17.55- 18.55 Trampoliini alkeet (7-9-v) 

18.45-20.00 Telinevoimistelu Taito 2 (9-12-v) 

 

Tiistai, lapset

 

16.30-17.30 Telinevoimistelu Taito 1 (5-7-v) 

17.35-18.35 Parkour (7-9-v) 

17.40-18.25 Satubaletti (3-5-v) 

17.40-18.55 Telinevoimistelu Taito 3 (harjoitukset tiistaisin ja torstaisin) 

18.30-19.30 Kilpa-aerobicin alkeisryhmä Sisubic (8-10-v) 

18.35-19.35 Joukkuevoimistelukoulu (8-12-v) 

18.45-19.45 Trampoliini alkeet (yli 10-v) 

19.00-20.00 Telinevoimistelu nuoret 

 

Keskiviikko, lapset

 

16.30-17.30 Trampoliini alkeet (7-9-v) 

16.40-17.25 Naperotemppu (3-5-v) 

17.30-18.45 Telinevoimistelu Taito 2 (6-8-v) 

17.35-18.35 Freegym (7-9-v) 

18.35-19.35 Trampoliini alkeet (yli 10-v) 

18.50-19.50 Telinevoimistelu Taito 1 (8-10-v) 

 

Keskiviikko, aikuiset

 

19.35-21.05 Telinevoimistelu aikuiset alkeet + jatko

 

Torstai, lapset

 

17.45-19.00 Telinevoimistelu Taito 3 (harjoitukset tiistaisin ja torstaisin) 

18.35-19.35 Parkour (yli 10-v) 

19.00-20.15 Telinevoimistelu Taito 2 (9-12-v) 

19.00-20.15 Trampoliini jatko 

 

Perjantai, lapset

 

16.45-18.00 Trampoliini jatko 

18.00-19.00 Telinevoimistelu Taito 1 (5-7-v) 

 

Lauantai, lapset

 

12.00-15.00 Vapaaharjoittelu 

15.00-17.00 Koko perhe liikkuu alakouluikäiset (Ilmoittautuminen Tampereen kaupungin liikuntapalveluiden kautta https://www.kuntapalvelut.fi/tampere/ ) 

 

Sunnuntai, lapset

 

11.00-11.45 Aikuinen-naperotemppu 

12.00-13.00 Ninjagym (4-6-v) 

13.00-14.00 Telinevoimistelu Taito 1 (5-7-v) 

15.00-17.00 Koko perhe liikkuu varhaiskasvatusikäiset (Ilmoittautuminen Tampereen kaupungin liikuntapalveluiden kautta https://www.kuntapalvelut.fi/tampere/ ) 

 

Sunnuntai, aikuiset

 

17.15-18.45 Telinevoimistelu aikuiset alkeet + jatko 

 

Ratina

Tiistai, lapset

 

16.30-17.15 Aikuinen-naperotemppu 

17.20-18.05 Naperotemppu (3-5-v) 

18.10-19.10 Telinevoimistelu Taito 1 (5-7-v) 

 

Torstai, lapset

 

16.30-17.15 Naperotemppu (3-5-v) 

17.20-18.35 Telinevoimistelu Taito 2 (6-8-v) 

18.35-19.35 Telinevoimistelu Taito 1 (8-10-v) 

 

Harrasteliikunnan yhteystiedot

040 6824813

Toimisto: Tesomankatu 33
33310 Tampere

Email harrasteliikunta@tampereensisu.fi